Web Tasarımı ve Önemi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Web Tasarım 

Google üzerinde karşılaştığınız her sitenin oluşturulma sürecine web tasarım adı verilir. Web tasarımın içerisine yazı, ses kaydı, video ve fotoğraf gibi unsurlarda girmektedir. Tüm bu unsurlar bir araya gelerek internet siteleri oluşturulmaktadır. Web Tasarım Yapan Firmalar arasında önemli bir yere sahip olan Mole Bilişim, sizlerin isteğine göre web sitenizi tasarlamaktadır. Alanında uzman ekip elemanlarıyla, müşteri memnuniyetine önem veren Mole Bilişim, bu zamana kadar 325 den fazla web tasarımı yapmıştır. Verdiğimiz hizmetler arasında

 • Hosting Kurulumu,
 • Infografik Tasarımı,
 • Web Sitesi Kreatif Tasarım,
 • Landing Page Tasarım,
 • İçerik Yönetimi,
 • Kodlama Çalışmaları,
 • Mobil App Tasarımı bulunmaktadır.

Web Tasarımı Yaptırmanın Önemi

Hepimiz biliriz bir sektör de teknolojiye ayak uydurmazsak, biraz geride kalmışız demektir. Günümüz 21. Yüzyılında hemen her sektör sanal dünyada yerini almaktadır. Sanal dünya da yerini almayan firmaların da sektörünün gerisinde kaldığı düşünülmektedir. Web tasarım hizmetleri firmanızın ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Mole Bilişim vasıtasıyla başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

 • Firmanızın bulunduğu şehirde olan müşterinizle de ayrı bir şehirde bulunan müşterinizle de yakınlığınız aynı seviyeye gelecektir.
 • Firmanız için daha olumlu bir imaj oluşacaktır.
 • Basılı materyal şeklinde hazırlanacak olan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarını da düşürecektir.
 • Arama motorlarında bulunacak, yeni müşteriler kazanabileceksiniz.
 • Eğer bir e-ticaret firmasıysanız satış ve pazarlama gelirleri artacaktır.
 • Başarıya doğru adım attığınız yolda size bir anahtar olacaktır.

Web Tasarım Unsurları

Tasarımın hemen her dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli ana hatlar içerisinde oluşturulmaktadır. Bu hatlar, düzen, renk, grafikler, fontlar, içerikten oluşmaktadır. Mole Bilişim olarak kullanıcı dostu web tasarımı oluşturuyor ve sizlerin her daim memnun olması için çaba sarf ediyoruz.

Hosting Kurulumu

Sektörünüzde ön plana çıkmak için bir siteye ihtiyacınız olduğunu size söylemiştik. İnternet siteleri tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bir yer üzerinde kurulurlar. Mesela bir mağaza açmak için mutlaka bir dükkana ihtiyacınız vardır. Bir site kurmak için de sanal bir araziye ihtiyacınız vardır. Bu sanal araziye de hosting adı verilir. Yani, bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye hosting adı verilir. Hosting, Türkçe’ye, “web barındırma alanı” ya da “barındırma alanı” olarak çevrilmiştir.

Web sitenize ait olan tüm firmaların yılın 365 günü bir bilgisayarda saklanması ve site sahibinin erişimine açık tutulması hizmetidir. Bu bilgisayarlara da server ya da web sunucusu adı verilmektedir. Sitesi olan herkesin hosting kurulumu yapamayacağını bildirmek isteriz. Yani mutlaka birinden yardım almaya ihtiyacınız vardır. Hosting Kurulumu Yapan Firmalar arasında da en iyi firma Mole Bilişim olarak ön plana çıkmıştır.

Hosting hizmetinin türleri farklılık göstermektedir. Yani sitenizin boyutuna, sunucunun kullanıldığı işletim sistemine, sağlanma türüne göre farklı adlar almaktadır. Hosting Türleri:

Kullanılan İşletim Sistemine Göre:

 • Linux Hosting ve Windows Hosting

Paylaşım Türüne Göre:

 • Dedicated Server, VDS, VPS, Shared Web Hosting

Diğer Hosting Çeşitleri:

 • WordPress Hosting, Cloud Hosting, Kurumsal Hosting, E-Posta Sunucusu

İnfografik Tasarımı

İnfografik, değişik verilerin kullanıcıya grafik destekli olarak sunularak daha kolay ve daha anlaşılır hale getirmesini amaçlayan dosya türüdür. Aslında herkesin bildiği info, bilgi anlamına gelmektedir. İnfografik tasarımı yaptırdığınız takdirde, siteniz daha çok akılda kalacak, yaptığınız haberler çekicilik kazanacak, karmaşık ve yoğun bilgiler sadeleşecektir. İnfografik Tasarımı Yapan Firmalar konusunda iyi araştırma yapmalı, öyle seçiminizi yapmalısınız. Her firmaya tasarım yaptırmamanız gerekmektedir. Web tasarım alanında öncü firma olan Mole Bilişim, sizlere bu alanda da hizmet vermeye devam etmektedir.

Web Sitesi Kreatif Tasarım

Hemen hemen her alanda her kavram için kreatif kelimesi kullanılmaktadır. Kreatif kelimesiyle alakalı da pek çok tanım yapılmaktadır. Aslında işin özüne bakacak olursak kreatif, yaratıcı olan anlamına gelmektedir. Web Sitesi Kreatif Tasarım da, Yaratıcı Web Sitesi anlamına gelmektedir. Web Sitesi Kreatif Tasarım Yapan Firmalar arasında bulunan Mole Bilişim, hiçbir firmanın düşünmediği fikirleri üreterek, sitelerinizi inanılmaz yerlere taşıyacaklardır. Daha ölçülebilir sonuçlar ve daha düşük bütçelerle kreatif tasarım yaptırabilir, siz de sitenizin yaratıcı olmasını ve dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Landing Page Tasarım

Öncelikle sizlere Landing Page ne anlama geliyor onu tanımlayalım. Landing Page, web sitelerinin arama motoru kampanyaları ve sosyal medya uygulamaları üzerinden yapmış oldukları reklamlardan sonra ziyaretçilerini yönlendirdikleri sayfalardır. Pek çok webmaster, reklam çalışması yaparken ana sayfayı baz almaktadır. Oysa ki belirli bir hedef doğrultusunda yapılacak reklam çalışmalarında ziyaretçilerin sayfaya tekrar girişi artırma hedefi olduğu için Landing Page kullanılmaktadır. Landing Page içerisinde ise ziyaretçilerin ilgisini çekecek teklifler ve kampanyalar bulunmaktadır. Landing Page Tasarım Yapan Firmalar arasında yer alan firmamız sizlerin memnuniyeti için çalışmalarına son sürat devam etmektedir. Genellikle satış amacı güden e-ticaret siteleri için yaptığımız bu çalışmaları her türlü web sitesi içinde yaptırabilirsiniz.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetimi konusunda bilgi vermeden önce İçerik, kelime anlamı olarak bir şeyin içerisinde bulunanların bütününe denmektedir. Profesyonel bir web tasarım hizmeti için web tasarım için içerik yönetim sistemine ihtiyacımız vardır. İçerik yönetim sistemi vasıtasıyla web sitelerinizin içerikleriyle kodlarla uğraşmadan yönetebilirsiniz. Kurulumunu yaptırdığınız web sitenizin içeriğinin oluşturulmasına ve sürekli güncel tutulmasına yardımcı olan bu sistem web tasarım uygulamasının bel kemiğini oluşturmaktadır. İçerik Yönetimi Yapan Firmalar arasında sizlere hizmet veren firmalar arasında Mole Bilişim önemli bir yere sahiptir. Alanında uzman içerik üreticilerimiz sayesinde sizlerin memnuniyeti bizler için daha önemlidir.

İçerik Yönetimi Neden Gerekli?

Web sitelerinde menü, sayfa ve kategorilerin düzenlenmesi, çeşitli yazı paylaşımlarında bulunulması, yazıların yayınlanması, kontrol edilmesi ya da içerik silinmesiyle ilgili işlemleri ekip elemanlarımız gerçekleştirmektedir. Özgün ve ilgi çekici başlıklarla içerikler üretilmesi hizmetini sizlere sunmaktayız.

Kodlama Çalışmaları

Bilgisayar yazılım programlarının ilk adımı olan kodlama çalışmaları, bilgisayarda yazılım ve web sitesi oluşturmayı sağlayan bir dilde elektronik olarak yazmak anlamına gelmektedir. Mesela şuanda yüzlerce kodlama dili var. Kodlama, diğer adıyla programlama belirli şartlarda ve düzene göre yapılması ön görülen tüm işlemlerin birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Kodlama Çalışmaları Yapan Firmalar mutlaka belirli programlama dilleri kullanmaktadır. Bu programlama dilleri arasında Java ve C# gibi yüksek seviyede bir dil olabildiği gibi C, assembly ve makine dilleri de kullanılabilmektedir.

Mobil App Tasarımı

Mobil tasarım, günümüzün en heyecan verici iş dallarından biridir. Özellikle yurt dışında rekabetin yoğun olduğu Mobil App Tasarımı, Türkiye’de ki yatırımcıların ilgisinin artması ve pazarın büyümesiyle daha da değerlenmeye başlamıştır. Mobil App Tasarımı Yapan Firmalar arasında kendimizi yenilemeye ve güncellemeye devam etmekteyiz. Mole Bilişim olarak sizlere her daim iyi hizmet vermeye ve sizi memnun etmeye devam etmekteyiz.

Sonuç olarak Mole Bilişim olarak sizlere en iyi, en güncel, en ilgi çekici web tasarım hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Eğer siz de sitenizin web tasarımını yaptırmak istiyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir